Tere patsiendid !
Rõõm on teatada, et meieni jõuab suurem kogus Astra Zeneca koroona vaktsiini, 200 doosi. Vaktsiin on tunnustatud Eesti Ravimameti poolt. Vaktsineerimine on ainus tõhus võimalus vältida haigestumist Covid 19 infektsiooni või põdeda seda kergemalt. Vaktsineerimisega kaasnev võimalik süstekoha valulikus, palavikutunne jm kõrvaltoimed on mõõtmatult leebemad kui haigusega kaasnevad kannatused või isegi surm.
Oleme liidestunud Üle-Eestilise Digiregistratuuriga. Meie tervisetiim alustab vaktsineerimisega juba laupäeval, 3.04.2021, see jätkub ka pühapäeval, 4.04.2021. Oodatud on kõik üle 65 aastased meie nimistute patsiendid, kes veel ei ole vaktsiinisüsti saanud. Palun kasutage mugavat võimalust registreerumiseks, klikake järgnevat linki ja leidke endale või oma lähedasele sobiv aeg.
https://www.veebiregistratuur.ee/all/?service=10_488
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi


Tere hea rahvas !
Tunnen arstina kohustust kirjutada sellest, kuidas koroona ajastul kaitsta ennast, oma lähedasi ja kogu rahvast. Tegemist on nakkushaigusega, mis levib õhu kaudu, imepisikeste piisakeste, aerosoolide vahendusel. Viirus, ehk valgumolekul ei suuda isseisvalt paljuneda ega levida vajalik on inimese olemasolu.
1. Väldi asjatult viibimist rahvarohketes kohtades- poed, massiüritused, peod jm.
2. Väldi lähikontakti. Pean õigeks 1+3 reeglit ehk 1 inimene ja 3 meetrit vahet teisega.
3. Kui teisiti ei saa ja tingimata peab viibima rahvarohkes kohas, eriti siseruumides, kanna maski. See aitab vähendada imepisikeste, viirust kandvate piisakeste sattumist hingamisteedesse.
4. Avalikes, rahvarohketes siseruumides viibi nii lühikest aega, kui võimalik. Mida pikemalt viibid, seda suurem on tõenäosus, et tekib hingamisteedes viiruse kontsentratsioon, millele järgneb haigestumine.
5. Võimalusel väldi ühistransporti, käi jala. Näiteks reipalt kõndides äärelinnast kesklinna, u 3 km jõuab kohale isegi kiiremini. Bussi oodates on oht külmetada, langeb kaitsevõime erinevate pisikute suhtes. Reibas kõnd on hea südamele ja kopsudele, paraneb meeleolu, ööuni on parem.
6. Kontorites, koolides jm tuleb kindlasti ruume tuulutada pigem rohkem, kui vähem.
7. Räägi tööandjaga, leia võimalusi kaugtööks, eraldi suurest kollektiivist või kodukontori lahenduseks.
8. Kindlasti pese või desinfitseeri käsi ruumi sisenemisel ja sealt väljumisel !
9. Haigestumist aitab vältida korralik puhkus, hea ööuni ja tervislik toit- see aitab tugevdada immuunsüsteemi.
10. Kui suitsetad, loobu esimesel võimalusel, abiks on perearsti, pereõe, kopsuarsti või psühholoogi soovitused, erinevad ravimid. Tubakasuits halvab hingamisteid vooderdava ripsepiteeli, langeb selle kaitsevõime ja erinevad pisikud võivad kergemini põhjustada raskeid kopsupõletikke jt haiguseid.
11. Haigusnähtude tekkides JÄÄ KOJU, hoiata oma pereliikmeid ja tuttavaid, väldi lähikontakte. Haigusnähtudeks võib olla ka seletamatu väsimus, maitsetundlikkuse muutus, kratsimistunne kurgus, loomulikult ka palavik, köha, nohu. Nende tekkides helista perearstile, kuula soovitusi edasise osas.
12. Sina vastutad iseenda, oma lähedaste, sõprade ja rahva tervise eest. Ükski ametnik ega meedik ei asenda Sinu otsuseid ja ei saa elada Sinu elu.

Madis Veskimägi HEAD PATSIENDID !
KOROONAVASTANE VAKTSINEERIMINE ON PARIM VÕIMALUS VÄLTIDA HAIGESTUMIST JA NII SELJATADA KOOS PANDEEMIA.
MEIL ON PAKKUDA KÕIK EESTIS TUNNUSTATUD VAKTSIINID: PFIZER, ASTRA-ZENECA JA JANSSEN.
VAKTSINEERIMISELE ON OODATUD KÕIK MEIE PIIRKONNA PATSIENDID ALATES 12 ELUAASTAST ! REGISTREERIMISEKS HELISTAGE tel. 44 71 940 VÕI E KIRJUTAGE terkes@hot.ee või ervinsaatmae@gmail.com